Co to jest Crossfit Games?

Uwielbiasz sportowe wyzwania i stawiasz sobie poprzeczkę coraz wyżej i wyżej? Trenujesz crossfit? A może zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z tą dyscypliną sportową? Koniecznie sprawdź czym jest Crossfit Games!

Crossfit Games – co to jest?

Crossfit Games to jedyne w swoim rodzaju zawody crossfitowe odbywające się latem regularnie co rok od 2007. Konkurs organizowany jest przez fundację Crossfit Inc. oraz Reeboka – markę, która jako jedna z pierwszych wprowadziła do swojej oferty produkty dla crossfiterów. Na czym polegają Crossfit Games? Oczywiście na rywalizacji uczestników w treningu, który obejmuje klasyczne ćwiczenia crossfitowe – aeorobowe, gimnastyczne i siłowe. W każdym roku do tradycyjnych setów dodawany jest element niespodzianki, który nie należy do standardowych ćwiczeń crossfitu, ale wymaga od uczestników sporej dawki samozaparcia i siły. W ubiegłych latach był to chociażby bieg z przeszkodami, pływanie w oceanie czy wspinaczka po ściance. Uczestników i zwycięzców Crossfit Games zwykło się nazywać najsilniejszymi na ziemi.

Historia Crossfit Games

Pierwsze zawody zorganizowane przez Crossfit Inc. i Reeboka odbyły się w 2007 roku w Kalifornii na mały ranczu w Aromas. Co ciekawe, udział w nich mógł wziąć każdy, kto tam dotarł, bez względu na umiejętności. W 2008 organizatorzy podnieśli poprzeczkę i do zawodów międzynarodowych dołożyli te regionalne. Wysokie miejsce w „przedbiegach” oznaczało kwalifikację do właściwych Crossfit Games. Z każdym rokiem zainteresowanie konkursem rosło, dlatego zawody organizowano w każdym ze stanów USA oraz w Kanadzie. Z czasem do regulaminu dodawano nowe kategorie. Pojawiła się nawet sekcja dla seniorów powyżej 55. roku życia. Główny konkurs Crossfit Games musiał też zmienić miejsce, bo ranczo w Aromas było za małe na tak dużą ilość uczestników. Nowym miejscem zawodów jest Centrum Home Depot zwane inaczej Centrum StubHub w Carson, w Kalifornii. Nie był to jednak koniec przeprowadzek! Crossfit Games zyskało bowiem taką sławę, że liczbę uczestników zaczęto liczyć w setkach tysięcy. I choć trudno uwierzyć w to, że fanów crossfitu jest tak wielu, Crossfit Games są na to najlepszym dowodem!

Nagrody w Crossfit Games

Niewątpliwie tak duża ilość chętnych do zawodów ma związek z wysokimi nagrodami pieniężnymi, jakie są do zgarnięcia w konkursie. Za pierwsze miejsce w 2007 roku zawodnik mógł otrzymać jedynie… 500$. Z każdym rokiem jednak kwota niewyobrażalnie rosła. W latach 2013-2016 była mowa o 275000$, a gdy do sponsorów konkursu dołączyła marka Reebok (2010-2011), nagroda główna w ciągu roku wzrosła z 25000$ do 250000$!

Crossfit Games to wyjątkowe święto sportu dla wytrwałych. Gra jest jednak z pewnością warta świeczki, bo wysokość nagrody głównej imponuje. Podobnie jak ilość chętnych, by ją zgarnąć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *